Lesznowola liderem rankingu Forbesa

Pod koniec września ogłoszono wyniki rankingu „Miasta Atrakcyjne dla Biznesu” organizowanego przez prestiżowy miesięcznik ekonomiczny Forbes. Gmina Lesznowola już po raz siódmy zajęła 1. miejsce w kategorii miejscowości do 50 tys. mieszkańców.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się we Wrocławiu podczas VII Kongresu Regionów – najważniejszego w roku spotkania przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Nagrodę dla Lesznowoli odebrała Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Autorzy rankingu analizowali, które miasta przyciągają nowych inwestorów i są najbardziej przyjazne do prowadzenia biznesu. Twórcy brali również pod uwagę liczbę nowootwieranych i zamykanych firm w ciągu roku oraz przyrost liczby spółek w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W Lesznowoli ten ostatni wskaźnik kolejny raz okazał się bardzo wysoki.

Gmina Lesznowola od lat jest liderem rankingów Forbesa, w tym roku ponownie zostawiła w tyle inne miejscowości i została numerem jeden wśród Miast Atrakcyjnych dla Biznesu. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły Gmina Tarnowo Podgórne oraz Gmina Suchy Las.

Lesznowola to jeden z najatrakcyjniejszych terenów leżących w sąsiedztwie Warszawy. Niewątpliwie jego największym atutem jest lokalizacja, a także aktualne studium uwarunkowań oraz kierunków zagospodarowania przestrzennego. Miasto stale inwestuje w infrastrukturę techniczną i społeczną, a samorząd pozostaje bardzo przyjazny dla inwestorów.

tabelka_supreme