Witaj w Lesznowoli

 

Lesznowola to prężnie działająca gmina, która zapewnia mieszkańcom udogodnienia na wielu płaszczyznach. Wyróżnia się sprawnie działającym samorządem, wysokim poziomem oświaty, pełną infrastrukturą techniczną i całą gamą możliwości spędzenia wolnego czasu. Świetne położenie sprawia, że można  bardzo szybko znaleźć się w centrum pobliskich miast.
Mieszkańcy Lesznowoli mogą cieszyć się otoczeniem natury i spokojną okolicą. Do dyspozycji są nie tylko lasy sprzyjające spacerom, ale też ścieżki rowerowe, stadniny koni, punkty gastronomiczne. Jednocześnie, mieszkańcy mają możliwość korzystania z nowoczesnych obiektów sportowych i licznych imprez rekreacyjnych organizowanych w gminie.

 

Sport i rekreacja

Boisko sportowe

Klub fitness, siłownie

Park, rekreacja

Usługi

Sklep spożywczy

Market

Apteka

Szkoła

Przedszkole

Restauracje

Administracja publiczna

Komunikacja

Przystanek autobusowy

Ścieżka rowerowa

Lesznowola posiada bardzo dobre połączenia drogowe z Warszawą oraz okolicznymi miastami. Do stolicy można dostać się drogą szybkiego ruchu S8, a także Aleją Krakowską, które są głównymi szlakami wylotowymi w kierunku południowym. Zaledwie w kilkanaście minut można z Lesznowoli dojechać do drogi krajowej S2, a z niej bezpośrednio do autostrady A2. W najbliższych latach do użytku zostanie oddana droga S7, która będzie kolejnym bezpośrednim połączeniem ze stolicą. Położona blisko Lesznowoli ulica Puławska pozwala dotrzeć do centrum Warszawy od strony Ursynowa i Mokotowa.

Jedna z głównych arterii z gminie – ulica Słoneczna łączy natomiast Piaseczno i ulicę Puławską z Aleją Krakowską. Jest ona zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie osiedla, na którym znajdują się domy Supreme Houses, przy czym odległość sprawia, że mieszkańcy nie są narażeni na zgiełk tej trasy.

W Lesznowoli dostępna jest również komunikacja podmiejska, która dojeżdża do Warszawy, a także autobusy PKS oraz kolej podmiejska w Nowej Iwicznej (5 min) z przestronnym parkingiem.

Mieszkańcy Lesznowoli mogą korzystać z wielu udogodnień, które oferuje gmina. Do dyspozycji jest Ośrodek Zdrowia SALUS oraz Przychodnia dla dzieci i rodziców TOLEK. Ponadto, w samej Lesznowoli znajduje się Zespół Szkół Publicznych składający się z Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, który posiada bardzo bogate zaplecze sportowe – stadion, halę, salę gimnastyczną oraz place zabaw dla najmłodszych. Do szkoły można dotrzeć wewnętrznymi drogami osiedla, a na przejściu dla pieszych na dzieci czeka „Pan Stopek”. Rodzice mają też do wyboru przedszkola niepubliczne dla najmłodszych pociech. Urząd Gminy ma swoją siedzibę w Lesznowoli, dzięki czemu wszystkie sprawy leżące w

Thesis Statement Help – writing Your research and a thesis are getting near completion and you are starting to determine how you will present your job and exactly what you will say about it. Are you over the moon with eagerness and glee to get this important document? Are you aware that not only is your job important, but it’s writing a research proposal the practice of attaining your degree that’s equally as significant?

zakresie tego organu można rozwiązywać na miejscu z pomocą profesjonalnej kadry. Dla najmłodszych mieszkańców Lesznowoli dostępne są place zabaw.

Osiedle Supreme Houses znajduje się w bliskiej odległości od sklepu spożywczego oraz od dwóch dużych dyskontów. Na większe zakupy można wybrać się do dużego centrum handlowego oddalonego zaledwie 7 kilometrów od Lesznowoli.

Okolice domów budowanych przez Supreme Houses to prawdziwe źródło możliwości dotyczących sportu i rekreacji, a także wypoczynku wśród natury. Dla aktywnych do dyspozycji jest infrastruktura sportowa przy ZSP Lesznowola – czterotorowa bieżnia, boiska do gry w piłkę nożną oraz boiska wielofunkcyjne, a także korty tenisowe i boiska do koszykówki. Między innymi na stadionie organizowane są imprezy sportowe, które skupiają mieszkańców gminy. Osoby lubiące bieganie i jazdę rowerową bez problemu znajdą swoje ulubione ścieżki wśród zalesionych wzniesień Magdalenki – borów sosnowych i mieszanych, oraz Doliny Rzeki Utraty czy lasów Wilczej Góry i Władysławowa.

W Urzędzie Gminy Lesznowola miłośnicy wycieczek rowerowych mogą bezpłatnie otrzymać przewodnik „Na południe od Warszawy”, który prezentuje ponad 400 szlaków w okolicy. Dla wielbicieli jazdy konnej z pewnością cenne będą pobliskie stadniny. Jeśli zaś mieszkańcy Supreme Houses wolą spędzać spokojne dni w domowych zaciszu, to ogrody otaczające każdy z oferowanych domów z pewnością będą prawdziwą oazą do wypoczynku.