Osiedle Wiewiórki i Lemura

 

Ul. Wiewiórki

 

Ul. Wiewiórki

 

Osiedle Zajączka i Niedźwiedzia

 

Ul. Wiewiórki

 

Ul. Zajączka

 

Ul. Niedźwiedzia

 

Osiedle Alpaki

 

 

Witaj w Lesznowoli

Lesznowola to prężnie działająca gmina, która zapewnia mieszkańcom udogodnienia na wielu płaszczyznach. Wyróżnia się sprawnie działającym samorządem, wysokim poziomem oświaty, pełną infrastrukturą techniczną i całą gamą możliwości spędzenia wolnego czasu. Świetne położenie sprawia, że można  bardzo szybko znaleźć się w centrum pobliskich miast.
Mieszkańcy Lesznowoli mogą cieszyć się otoczeniem natury i spokojną okolicą. Do dyspozycji są nie tylko lasy sprzyjające spacerom, ale też ścieżki rowerowe, stadniny koni, punkty gastronomiczne. Jednocześnie, mieszkańcy mają możliwość korzystania z nowoczesnych obiektów sportowych i licznych imprez rekreacyjnych organizowanych w gminie.

Sport i rekreacja

Boisko sportowe, Klub fitness, Siłownie, Park, rekreacja

Usługi

Sklep spożywczy, Market, Apteka, Szkoła, Przedszkole, Restauracje, Administracja publiczna

Komunikacja

Przystanek autobusowy, Ścieżka rowerowa

 

Lesznowola posiada bardzo dobre połączenia drogowe z Warszawą oraz okolicznymi miastami. Do stolicy można dostać się drogą szybkiego ruchu S8, a także Aleją Krakowską, które są głównymi szlakami wylotowymi w kierunku południowym. Zaledwie w kilkanaście minut można z Lesznowoli dojechać do drogi krajowej S2, a z niej bezpośrednio do autostrady A2. W najbliższych latach do użytku zostanie oddana droga S7, która będzie kolejnym bezpośrednim połączeniem ze stolicą. Położona blisko Lesznowoli ulica Puławska pozwala dotrzeć do centrum Warszawy od strony Ursynowa i Mokotowa.

Jedna z głównych arterii z gminie – ulica Słoneczna łączy natomiast Piaseczno i ulicę Puławską z Aleją Krakowską. Jest ona zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie osiedla, na którym znajdują się domy Supreme Houses, przy czym odległość sprawia, że mieszkańcy nie są narażeni na zgiełk tej trasy.

W Lesznowoli dostępna jest również komunikacja podmiejska, która dojeżdża do Warszawy, a także autobusy PKS oraz kolej podmiejska w Nowej Iwicznej (5 min) z przestronnym parkingiem.

Mieszkańcy Lesznowoli mogą korzystać z wielu udogodnień, które oferuje gmina. Do dyspozycji jest Ośrodek Zdrowia SALUS oraz Przychodnia dla dzieci i rodziców TOLEK. Ponadto, w samej Lesznowoli znajduje się Zespół Szkół Publicznych składający się z Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, który posiada bardzo bogate zaplecze sportowe – stadion, halę, salę gimnastyczną oraz place zabaw dla najmłodszych. Do szkoły można dotrzeć wewnętrznymi drogami osiedla, a na przejściu dla pieszych na dzieci czeka „Pan Stopek”. Rodzice mają też do wyboru przedszkola niepubliczne dla najmłodszych pociech. Urząd Gminy ma swoją siedzibę w Lesznowoli, dzięki czemu wszystkie sprawy leżące w zakresie tego organu można rozwiązywać na miejscu z pomocą profesjonalnej kadry. Dla najmłodszych mieszkańców Lesznowoli dostępne są place zabaw.

Osiedle Supreme Houses znajduje się w bliskiej odległości od sklepu spożywczego oraz od dwóch dużych dyskontów. Na większe zakupy można wybrać się do dużego centrum handlowego oddalonego zaledwie 7 kilometrów od Lesznowoli.

Okolice domów budowanych przez Supreme Houses to prawdziwe źródło możliwości dotyczących sportu i rekreacji, a także wypoczynku wśród natury. Dla aktywnych do dyspozycji jest infrastruktura sportowa przy ZSP Lesznowola – czterotorowa bieżnia, boiska do gry w piłkę nożną oraz boiska wielofunkcyjne, a także korty tenisowe i boiska do koszykówki. Między innymi na stadionie organizowane są imprezy sportowe, które skupiają mieszkańców gminy. Osoby lubiące bieganie i jazdę rowerową bez problemu znajdą swoje ulubione ścieżki wśród zalesionych wzniesień Magdalenki – borów sosnowych i mieszanych, oraz Doliny Rzeki Utraty czy lasów Wilczej Góry i Władysławowa.

W Urzędzie Gminy Lesznowola miłośnicy wycieczek rowerowych mogą bezpłatnie otrzymać przewodnik „Na południe od Warszawy”, który prezentuje ponad 400 szlaków w okolicy. Dla wielbicieli jazdy konnej z pewnością cenne będą pobliskie stadniny. Jeśli zaś mieszkańcy Supreme Houses wolą spędzać spokojne dni w domowych zaciszu, to ogrody otaczające każdy z oferowanych domów z pewnością będą prawdziwą oazą do wypoczynku.