Dlaczego warto kupić dom od dewelopera?

Zanim zdecydujemy się na inwestycję na własną rękę, warto wiedzieć, jakie są zalety i wady ofert od deweloperów.

Oferta budowy domów od deweloperów to kusząca perspektywa dla kogoś, kto nie ma czasu ani możliwości samodzielnie organizować budowę. Z naciskiem na słowo: organizować, gdyż jest to proces, na który składa się wiele elementów.

Obecnie praktycznie w każdej części Polski dostępne są oferty budowanych przez deweloperów domów jednorodzinnych. Dlatego też przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji na własną rękę warto rozważyć możliwość kupienia gotowego budynku. Co przemawia za takim rozwiązaniem? Powodów jest kilka.

Ścisły harmonogram

Przede wszystkim kupienie domu od dewelopera pozwala zaoszczędzić własny czas i uniknąć stresu w związku z opóźnieniami w założonym harmonogramie, przy względnie tylko nieco wyższym koszcie za inwestycję. W zależności od oferty kupujący może skorzystać z obiektów już wybudowanych, albo zdecydować się na obiekt planowany. Wybierając dom, który deweloper ma w planach, bardzo często istnieje możliwość wprowadzania do projektu zmian, takich jak przestawienie ścianek działowych czy innych elementów niekonstrukcyjnych. Przyszły właściciel ma zatem możliwość uzyskania projektu, który spełnia jego oczekiwania. Dodatkowo, jasno wyznaczony w umowie czas odbioru technicznego sprawia, że planowanie wykończenia czy przeprowadzki jest znacznie łatwiejsze do określenia. Za wszelkie opóźnienia i problemy, jakimi są one spowodowane, zostają po stronie dewelopera. Przyszły właściciel dopełnia jedynie formalności związanych z płatnościami, i czeka na wręczenie kluczy.

Określony kosztorys

Deweloperzy na różne sposoby przyciągają klientów. Kryterium, które odgrywa dużą rolę przy wyborze oferty to oczywiście cena. Jej wysokość zależy od kilku zmiennych – poza wielkością samego domu i działki, składają się na nią także materiały budowlane, czyli jakość obiektu i wykonane prace (robocizna). Ponadto, cenę generują też takie elementy jak podłączanie mediów, dostępna infrastruktura wokół domu oraz co najważniejsze – lokalizacja. Kupując dom od dewelopera wszystkie te elementy są jasno określone w umowie i klient z góry zna koszty, jakie czekają go w związku z inwestycją. Nie zaskoczy go zatem żaden koszt, z którego nie zdawał sobie sprawy decydując się na samodzielną budowę domu. Nie ponosi też kosztów, które pojawią się w trakcie realizacji projektu, a które np. opóźniają budowę. Z takimi sytuacjami i ponoszeniem dodatkowych kosztów musi się liczyć deweloper, który przedstawia kosztorys całej inwestycji i niezależnie od sytuacji, po podpisaniu umowy nie może go zmienić.

Gwarancja jakości

Samodzielnie realizując domu należy liczyć się z ogromem decyzji, jakie należy podjąć od pierwszego etapu całego przedsięwzięcia – czyli zakupu działki. I o ile budowa może zostać powierzona fachowcom, to należy mieć na uwadze, że decyzyjność i ponoszenie odpowiedzialności w sprawie wyboru materiałów budowlanych czy elementów instalacyjnych zostaje po stronie inwestora. W przypadku kupna domu u dewelopera możemy natomiast na etapie podpisywania umowy ustalić charakterystykę wykorzystanych materiałów i zapewnić sobie okres gwarancji na wykonaną pracę. Zdejmuje to ogromną odpowiedzialność z inwestora, zwłaszcza gdy branża budowlana nie jest jego mocną stroną. Ponadto, budynek od dewelopera nie wymaga od przyszłych właścicieli zaprzątania sobie głowy przyłączeniem mediów czy doprowadzeniem infrastruktury drogowej do posesji. Wszystkie te elementy zawarte w zapisach umowy są w obowiązku dewelopera. Odbiór techniczny po zakończeniu budowy pozwala zweryfikować wcześniejsze ustalenia, a okres gwarancji pozwala nowym właścicielom spać spokojnie.

Doświadczony deweloper

Ostatnią, i kto wie czy nie najważniejszą zaletą kupowania domów od dewelopera jest wybór takiego, który może pochwalić się portfolio i zadowolonymi klientami, którzy nie zgłaszają uwag do inwestycji. Podejmując współpracę z deweloperem, który posiada dobre referencje mieszkańców, buduje domy dobrej jakości i gwarantuje korzystne warunki, można być spokojnym o powodzenie inwestycji.

Deweloper jednorodzinnych domów Supreme Houses jest gwarantem właśnie takich inwestycji, które od początku do końca są przeprowadzone we wzorowy sposób. Klarowny sposób finansowania, dogodne terminy, jasno określony zakres prac, świetna lokalizacja domów w pobliżu Warszawy i przede wszystkim ogromne portfolio zadowolonych klientów tworzą wizytówkę Supreme Houses. Więcej o domach od dewelopera można dowiedzieć się bezpośrednio od Piotra Piskorskiego – dewelopera i mieszkańca osiedla w Lesznowoli, gdzie powstają domy SH.